DIY Kurs – Świąteczna kartka!

Święta już za pasem, ostatnie przygotowania czas zacząć. Dla mnie ten ostatni tydzień to również coroczne tworzenie świątecznych kartek i wysyłanie ich z najlepszymi życzeniami do Najbliższych. Przygotowałam z tej okazji krótki i prosty kurs, jak łatwo i przyjemnie samodzielnie wykonać takie kartki! Trud włożony w ich przygotowanie przekłada się na radość osób, które je otrzymują.

Do przygotowania kartek potrzebny będzie blog techniczny, może być kolorowy, tasiemki satynowe w kolorze brązowym i zielonym a także filc. Nie może oczywiście zabraknąć nożyczek i taśmy dwustronnej. W tym roku motywem przewodnim kartek będzie CHOINKA!

Pracę rozpoczynam od podzielenia kartki z bloku technicznego na 3, gdyż mam blok A3. Następnie ucinam jeden odcinek brązowej tasiemki, ok 10cm, a następnie z zielonego po dwa odcinki tej samej długości – 10, 8 i 6 centymetrowe.

Na środku kartoniku przyklejam 4cm pasek taśmy dwustronnej, na której będzie przymocowany „pień” choinki.

Na jednym końcu brązowej tasiemki przyklejam kwadrat taśmy dwustronnej i składam tasiemkę na pół, sklejając jej dwa końce ze sobą.

Następnie sklejoną tasiemkę naklejam na wcześniejszy fragment taśmy dwustronnej na kartoniku. Teraz pora na gałęzie choinki.

Tak samo jak w przypadku pnia, wszystkie odcinki sklejam ze sobą końcami. Dodatkowo na jednej ze stron naklejam drugi kwadrat taśmy dwustronnej i tą częścią przyklejam do przymocowanego już pnia.

Przyklejanie gałęzi zaczynamy od najdłuższych odcinków zielonej wstążki. Kawałki naklejamy na siebie w linii pionowej, na pniu choinki. Im wyżej, tym krótsze gałęzie.

W zależności od wielkości kartki można zrobić choinkę z 3,4 lub 5-cioma gałązkami. Mnie wystarczą 3, gdyż moje kartki nie są za wielkie.

Teraz pora na „czubek” choinki. W tym wydaniu wybrałam gwiazdkę wyciętą z żółtego filcu.

Jednak równie dobrze choinkę możemy zakończyć kokardą, a dodatkowo przykleić niewielkie koraliki, jako imitację bombek.

Wykonanie kartki to około 10-15min pracy, a satysfakcja gwarantowana!

Udanego tworzenia!
biedrOla :)

DIY Kurs – Świąteczna kartka!
5 (100%) 1 vote