DIY Kurs – Sutaszowa kolia

Potrzebujemy nici i igły

Wybieram sznurki do sutaszu typu pega – granatowy, niebieski, jasny brąz i kremowy, zszywam sznurki, pamiętając by wzór choinkowy w obu sznurkach szedł w tą samą stronę. Sznurki zawsze formuję do koralika który mam zamiar wszyć, w innym wypadku sznurki będą odstawać i się marszczyć.

Obszywam niebieskie sznurki wokół perełki i dodaję jasne sznurki. Zszywam ok. 6 cm sznurków ze sobą i doklejam niebieski kryształek – kaboszon, trzymając chwilę by się skleił.

W przedstawionym miejscu wszywam perełkę i cofając sznurki zszywam je ze sobą, a pomiędzy nawlekam pojedynczo koralik. Po wszyciu sześciu koralików typu matsuno doszywam perełkę.

Kieruje sznurki pod spod elementu (jak na zdjęciu). Dokańczam druga połowę „owalu” wokół kryształka wszywając 7 drobnych koralików.

Zakańczam sznurki u szczytu elementu i z tyłu by się nie strzępiły. Z powstałych elementów można wykonać kolczyki jak na załączonym zdjęciu.

Zaczynam główny element naszyjnika. Wybieram te same 4 kolory sznurków długości ok. 20 cm i zaczynam szyć od dokładnie połowy sznurków. Miedzy sznurki wszywam po jednym, błękitnym koraliku.

Zszywam ze sobą sznurki i okręcam wokół błękitnej łezki, następnie zakręcam wokół kryształka i perełki, by powstała „fala”. Wszystko dokładnie zszywam i druga cześć głównej bazy robię idealnie symetrycznie jak przedstawiona strona.

Trzy powstałe elementy zszywam ze sobą i podklejam filcem w miejscach gdzie kończą się sznurki.

Na dwóch szczytach kolii wszywam sznurki sutasz ok. 15 cm i wykańczam je uchwytami do sznurka i dodaję karabińczyk.

DIY Kurs – Sutaszowa kolia
5 (100%) 1 vote