DIY Kurs – Bransoletka w eleganckim klimacie

Do wykonania bransoletki będziemy potrzebować: linkę stalową ok.0,38 grubości, zapięcie karabińczyk 10mm, 2 kółeczka ogniwa otwarte ok 5mm, 2 łapaczki dziewczynki ewentualnie chłopczyki grube dla stabilności, 2 stopery rysiki 1,5mm, 6 dużych perełek w dowolnym kolorze ok 12 mm, 14 koralików crackle w dowolnym kolorze ok 10 mm, 28 koralików crackle również w dowolnym kolorze ok 3mm (dostępne są w zestawach z koralikami prostokątnymi jako przekładki), ok 40 nakładek na koraliki w kształcie kwiatuszków, ok 56 kuleczek posrebrzanych 3 mm.

Na dwie odpowiednio przycięte linki stalowe nakładamy stoper i zaciskamy go. Na niego natomiast nakładamy łapaczkę, którą również zaciskamy. W takiej kolejności jak na zdjęciu.

Na każdą linkę nakładamy najpierw kuleczkę, mniejszy koralik crackle i znów kuleczkę.

Zaraz za kuleczkami na każdą linkę musimy nałożyć większy koralik crackle z obu stron zabezpieczony nakładką kwiatuszkiem. Pomaga to na stabilniejsze trzymanie się koralików, ale także dodaje swoistego szyku biżuterii.

Następnie powtarzamy czynność z początku, nakładamy kuleczkę, mały crackle i kuleczkę.

Teraz przez dużą perełkę zabezpieczoną z obu stron nakładkami przekładamy obie linki, ale w przeciwnych kierunkach. Tak jak na zdjęciu.

Gdy pociągniemy linki na boki perełka fajnie dosunie nam się do pozostałych elementów, co stworzy pewnego rodzaju kółeczko.

Zaraz za perełką nakładamy elementy tak jak z poprzedniej strony:kuleczka, mały crackle, kuleczka itd. I znów perełka.

„Kółeczka” tworzymy do odpowiedniej długości. W zależności od szerokości nadgarstka możemy zrobić ich 6 lub 7.

Na końcu zaciskamy linki. Tym razem najpierw nakładamy łapaczkę a później stoper.Postarajmy się aby zacisnąć stoper jak najbliżej koralików, by bransoletka nie miała luzu. A następnie dociskamy łapaczkę.

Do łapaczek dopinamy kółeczka ogniwa. Z jednej strony do kółeczka doczepiamy również zapięcie karabińczyk.

Bransoletka gotowa !

 

Bransoletka nie musi być z czerwonych elementów. Można wykonać ją we wszystkich innych kolorach.

DIY Kurs – Bransoletka w eleganckim klimacie
5 (100%) 3 votes