DIY Kurs – Bransoletki Lil.

Bransoletki Lilou to modne i efektowne dodatki na rękę, wykonane ze sznurków i wszelkiego rodzaju zawieszek. Wbrew pozorom są one proste do wykonania. Postaram się w przystępny sposób to pokazać.
Do wykonania moich bransoletek wybrałam kilka sznurków 2 i 3mm oraz zawieszki posrebrzane serce, listek i biedronkę, a także pozłacaną sowę. Dodatkowo potrzebne będą jeszcze otwarte ogniwka.

Aby uzyskać bransoletkę z regulowaną długością od 16 do nawet 25cm potrzebne będzie 40cm wybranego sznurka. Na zawieszkę zakładamy ogniwko, a następnie całość na sznurek.

Zawieszkę sytuujemy na środku sznurka i zawiązujemy supeł. Najlepiej zrobić to przez zawinięcie sznurka wokół palca i przełożenie końcówek przez środek, wtedy zawieszka będzie pionowo wisieć przy bransoletce.

Sznurek zakładamy na krzyż, prawy koniec od zawieszki wkładamy pod lewą część sznurka tak, aby jego koniec znalazł się w środku, pomiędzy obiema częściami sznurka.

Koniec „prawego” sznurka kierujemy do góry a następnie przekładamy przez środek pętelki, która powstała przez przełożenie prawego końca pod „lewym” sznurkiem.

Teraz wystarczy zacisnąć supełek kierując go do dołu, aby ładnie się ułożył i przylegał ściśle do bazowej części sznurka.

Podobnie postępujemy na drugim końcu bransoletki. Lewy koniec sznurka przekładamy NAD prawym sznurkiem robiąc pętelkę i kierujemy koniec ku górze, wkładając tym razem pod oba sznurki.

Teraz trzeba tylko przełożyć lewy koniec przez powstałą pętelkę i zacisnąć supeł kierując go w dół, jak z drugiej strony.

Prawie gotowa bransoletka.

Pozostałe końce sznurka należy delikatnie przyciąć, pozostawiając ok. 0,5cm. Końcówki, aby się nie strzępiły dobrze jest delikatnie posmarować klejem. Należy uważać, aby końcówki podczas smarowania klejem nie dotykały bazy bransoletki, gdyż wtedy mogą się razem skleić, co będzie skutkowało brakiem możliwości regulowania długości bransoletki.

Analogicznie postępując można wykonać bransoletki z innego koloru sznurka, z ulubionymi zawieszkami. Można łączyć sznurki w pary i robić podwójne czy dwukolorowe bransoletki.

Udanego tworzenia!
biedrOla

DIY Kurs – Bransoletki Lil.
5 (100%) 1 vote