DIY Kurs – Bransoletki z rzemieni.

Do wykonania prostej bransoletki z rzemieni potrzebne będą tytułowe rzemienie dowolnych kolorów (ja wybrałam brąz 3mm, pomarańczowy 2mm, zielony 3mm i żółty 1,5mm), uchwyty do wklejania i ozdobne zapięcie bali.

Prace rozpoczynamy od odcięcia odpowiedniej długości kawałków z każdego koloru rzemienia. Gdy bransoletka ma mieć ozdobne duże zapięcie, rzemienie powinny być o 1-1,5cm krótsze, niż całkowita długość bransoletki. Do klasycznej, 18cm bransoletki rzemienie ucinam 16,5cm, bo do zapięcia dodamy jeszcze ogniwka, którymi też możemy wyregulować długość.

Następnym krokiem jest wklejenie rzemienia w uchwyt. Ja podczas klejenia często zakładam zwykłe rękawiczki pielęgniarskie (można takie dostać w każdej aptece, polecam szczególnie niebieskie bez talku), aby przede wszystkim nie pokleić swoich palców, ale również, aby końcówka została czysta, a kolor z rzemieni nie zabrudził się.

Analogicznie robimy z drugim końcem naszych rzemieni. Jeśli po równym złączeniu ich, któryś z rzemieni jest dłuższy, możemy go delikatnie przyciąć, ale nie jest to koniecznie. Ważne, aby wszystkie końcówki były dobrze umiejscowione i zaklejone w uchwycie, by nic podczas noszenia nie wypadło.

Ostatni etap to zapięcie. Najpierw zakładamy kółeczka lub sprężynki, na to piękne ozdobne zapięcie i bransoletka gotowa.
Do kółeczek obok zapięcia można dodatkowo przypiąć ozdobny koralik lub zawieszkę w ulubionym kształcie.

Udanego tworzenia!
BiedrOla

DIY Kurs – Bransoletki z rzemieni.
5 (100%) 1 vote