crazy summer night- kolczyki sutasz

102_2146

Z tego kursu również można wykonać mniejsze kolczyki oraz większe i bardziej okazałe.  Zapraszam do miłej zabawy tworzenia kolczykow!

102_2133

Zaczynam od szycia górnego elementu kolczyków. Obcinam 2 sznurki sutasz (szary i złoty) na ok. długość 17cm. Zszywanie sznurków zaczynam od środka. Sznurki zszywam ściegiem „zygzakowym” tak by ukształtować łódeczkę wokoło monety z masy perłowej. Oczywiście w te miejsce można dać dowolny kamień który nam aktualnie pasuje. Doklejam monetę do sznurków (klej sekundowy daję delikatnie na brzegi).

102_2136

Kontynuuję szycie i wszywam po jednej stronie szary koralik, a na drugim żołty fasetowany kryształek. Koniec sznurka zawijam i zszywam, zakańczając od spodu sznurki. Do szarego sznurka doszywam niebieski w długości ok. 25 cm.  Następnie doklejam różowy kryształek stosując klej delikatnie na brzegach kryształka.

102_2139

Od spodu wywijam sznurki i z powrotem zszywam niebieskie sznurki tworząc okrąg około różowego kryształka. Zostaje tylko doszycie skręcanego sznurka. Przed obcięciem przymierzam sznurek do dolnego elementu- dodając ok 2cm by końcówki schować do tyłu. W miejscu gdzie powinnam obciąć- najpierw sklejam klejem! Po chwili obcinam – wszystko to by sznurek się nie strzępił- bo zaszycie nitką , czy sklejenie taśmą nie daje dobrych efektów.

102_2145

Na tym elemencie można zakończyć pracę i pozostaje tylko doszycie bigli.

102_2147

Ostatni element kolczyków tworzę obcinając sznurki na ok. 12cm i zaczynam zszywanie 5 cm od końców. Gdy zszyję łezkę wokoło niebieskiego kryształka- doklejam ten kryształek klejem sekundowym. Doklejam go stosując mała ilość kleju na brzegach kryształka, uważając by klej nie wylał się na przednia część kryształka.

Na końcach wszywam szare koraliki tworząc takie „ślimaczki”. Wszystkie sznurki sklejam na końcach przez co odpowiednio zabezpieczam przed pruciem.

Ten ostatni element doszywam na gorę kolczyków i doszywam bigle.

102_2183

crazy summer night- kolczyki sutasz
5 (100%) 1 vote

One Response

  1. Ewelina Skuza 22 grudnia 2014