DIY Kurs – Czerwony naszyjnik z sercem

Do walentynkowego stroju najlepszym dodatkiem będzie delikatny gustowny naszyjnik w odcieniach czerwieni.
Do przygotowania takiego wisiora potrzebne będzie akrylowe przeźroczyste serce, drewniana czerwona kula 20mm, plecione kółko, czerwony sznurek oraz czerwony pleciony rzemień.

Na początku łączymy serce z drewnianą kulą i plecionką. Kulę i serce nakładamy na szpilki i łączymy przez powstałe na końcach szpilek kółeczka.

Z czerwonego sznurka ucinamy około 16odcinków po 10cm. Jeśli mamy szerszy uchwyt do wklejania, możemy oczywiście dociąć więcej sznurków, aby zawieszka była wyraźniejsza. Następnie wklejamy w uchwyt.

Wystające z uchwytu sznurki przecinamy na pojedyncze i równo układając docinamy na równo.

Zrobioną zawieszkę doczepiamy do naszej bazy za pomocą małego grubego ogniwka. Takie mocowanie pozwoli na swobodniejsze układanie się całego wisiorka.

Pleciony rzemień dzielimy na osiem odcinków, po 4 do każdej końcówki. Długość odcinków to ok. 30cm, należy tak odmierzyć ich długość, aby środek wisiorka układałam się poniżej mostka.

Przygotowany rzemień łączymy z wcześniej zrobioną bazą wisiorka znów za pomocą ogniwek. Jedna mocujemy na plecionym kółku, dwie pozostałe mocowane od końcówek.

Po drugiej stronie rzemieni mocujemy zapięcie i całość naszyjnika gotowa!

Udanego tworzenia!
biedrOla

DIY Kurs – Czerwony naszyjnik z sercem
5 (100%) 2 votes