Fioletowo-czerwone kolczyki sutasz z kryształkami Swarovski

 

Zaczynam od wybrania sznurków w kolorystyce czerwonej. Dwa pierwsze obcinam na długosć ok. 23cm, ostatni bordowy- 30cm. Wyznaczam sobie środek sznurków i zaczynam od szycia na środku długości sznurków. Zszywam sznurki, pamiętając by wzór choinkowy w obu sznurkach szedł w tą samą stronę. Obszywam sznurki ze sobą pilnując by utworzyły „łezkę” wokoło pomarańczowego kryształka.

Po zszyciu około 5 cm sznurków ze sobą i układaniu ich w łezkę, doklejam od spodu pomrańczowy kryształek klejem sekundowym. Doklejam go tylko na tylnej stornie i stosując mała ilość kleju na brzegach kryształku, uważając by klej nie wylał się na przednia część kryształka. Trzymam chwilę by się skleił ze sznurkami.

Po wszyciu czarnego koralika, wywijam tylko dwa krótsze sznurki w druga stronę i wszywam srebrna perełkę. Po drugiej stronie postępuje tak samo- by zostały dwa bordowe sznurki luzem. Do bordowego sznurka wszywam srebrne perełki, pozostawiając lekki luz między nimi- później w to miejsce zamontujemy kryształki Swarowskiego.

Zaczynam szyć drugi element ze sznurków fioletowych i złotego. Obcinam sznurki na ok. 25 cm. Wszywam na środku żółty koralik fasetowany. Po bokach wszywam czarne koraliki- nie wykańczam tego elementu- najpierw wszyjemy go z powstałą czerwoną bazą.

Zszywam fioletowy element z czerwoną bazą. Następnie doszywam po bokach srebrną perełkę, tak by pasowała ściśle do dolnej bazy. Podszywam kolczyki pod spodem filcem w kolorze brązowym.

Na tym etapie można skończyć kolczyki – u góry wszyć bigle, a na dół bazy można zamontować np. kryształki rivoli Swarovskiego.

Ja jeszcze uszyłam mały, podstawowy element (można go łatwo wykonać patrząc np. na fioletowy element) i doszyłam go na górę kolczyków.

Do kompletu można wykonać wisior wykorzystując wzór na czerwona bazę- reszta to kwestia inwencji twórczej:)

 

 

Oceń kurs