Granatowo-złote kolczyki sutasz

Zaczynam od szycia dolnego elementu kolczyków. Obcinam 3 sznurki szutasz (2 granatowe i 1 złoty) na ok. długość 17cm. Zszywanie sznurkow zaczynam 5 cm od końca. Tak by ukształtować łódeczkę wokoło kryształka. Doklejam kryształek do sznurków (klej sekundowy daję delikatnie na brzegi kryształka).

Kontynuuję szycie i wszywam czarny koralik na jednym z końców. Koniec sznurka zawijam i zszywam, zakańczając od spodu sznurki- sposobem”na okrętkę”. To samo robię po drugiej stronie elementu.

Drugi element kolczykow obszywam podobnie jak pierwszy- czyli obcinam sznurki na ok. 12cm i zaczynam zszywanie 5 cm od końcow. Gdy zszyję owal wokoło niebieskiego kryształka- doklejam pomarańczowy kryształek klejem sekundowym. Doklejam go stosując mała ilość kleju na brzegach kryształka, uważając by klej nie wylał się na przednia część kryształka.

Na końcach wszywam fasetowane niebieskie koraliki tworząc takie „ślimaczki”. Wszystkie sznurki zszywam na końcach przez co odpowiednio zabezpieczam przed pruciem.

Na koniec zszywam ze soba powstałe elementy i wszywam mały kryształek w kształcie romba. Do górnej części można wszyć jeszcze skręcany sznurek- przed obcięciem przymierzam sznurek do górnego elementu- dodając ok 2cm by końcówki schować do tyłu. W miejscu gdzie powinnam obciąć- najpierw sklejam klejem! Po chwili obcinam – wszystko to by sznurek się nie strzępił- bo zaszycie nitką , czy sklejenie taśmą nie daje dobrych efektów.

Wycinam filc w odpowiednim kształcie- tak by schować końcówki sznurków. Doklejam do tyłu kolczyków i wszywam kołeczka- by zawiesić bigle.

 

 

Granatowo-złote kolczyki sutasz
5 (100%) 1 vote