DIY Kurs – Kolczyki z hematytu

Hematyt to dość ciekawy kamień. Głównie ze względu na swoją wagę może być uznany za luksus wśród elementów biżuteryjnych. Zatem skorzystamy z niego w tym kursie…

Elementy jakie będą potrzebne to:

– 2 kostki hematytu ok 10 mm

– 2 kule szklane powlekane ok 16 mm

– 2 rurki grawerowane ok 20 mm

– 2 bigle

– 2 szpilki ok 40mm

– 2 gwoździe ok 40 mm

– 4 nakładki – kwiatki

– 2 kuleczki szklane powlekane ok 8 mm

– 6 kuleczek dystansowych ok 2,5 mm

(Na zdjęciu poniżej znajdują się elementy do wykonania tylko jednego kolczyka. Zatem pamiętaj by pomnożyć je razy 2!)

 

 

 

 

 

Na początku jak zwykle pod uwagę bierzemy gwoździa. Na niego natomiast nakładamy według kolejności nakładkę, dużą kulkę, nakładkę, kostkę, mały koralik szklany i kuleczkę, żeby zakończyć ten rządem w jakiś ładny sposób ;)

 

 

 

 

 

Jak już wiadomo, niepotrzebną długość gwoździa ucinamy, i tworzymy oczko, bo jakżeby inaczej podłączyć kolejny element…?

 

 

 

 

 

Teraz uwaga, bierzemy szpilkę. Jako, że jest to element dekoracyjny a także łączący to nakładamy na nią kuleczkę dystansową, rurkę grawerowaną i znów kuleczkę. Dokładnie tak jak na zdjęciu.

 

 

 

 

 

No, ale teraz jak zwykle, żeby móc wkomponować to w resztę – ucinamy zbędną długość (jeżeli takowa jest) i zaginamy w oczko.

 

 

 

 

 

Teraz, w kolejności takiej jak na poniższym zdjęciu łączymy ze sobą dwa duże zrobione przez nas elementy, do udekorowanej szpilki doczepiamy bigla.

 

 

 

 

 

W dokładnie ten sam sposób montujemy drugiego kolczyka, żeby biżuteria miała ręce i nogi… Z jednym kolczykiem to trochę nie halo ;)

 

 

 

 

 

Szybko i w dość efektowny sposób zmontowałyśmy w miarę eleganckie kolczyki ;) Kolor nie musi być czerwony, ale w towarzystwie kostek hematytu akurat ten kolor jest bardzo mile widziany.

 

 

 

 

 

 

 

Do kompletu możemy zrobić sobie również bransoletki :) Na zdjęciu obie są na gumce silikonowej, jedna z małych szklanych powlekanych koralików, druga ma wstawkę z większych szklanych kulek i tytułowych kostek hematytu.

 

 

 

 

 

Miłej zabawy przy tworzeniu ! :)

DIY Kurs – Kolczyki z hematytu
5 (100%) 1 vote