DIY Kurs – Jesienny komplet szkło weneckie

Potrzebne nam będą korale ze szkła weneckiego w dwóch kolorach – pomarańczowym i oliwkowym, sznurek bawełniany w takich samych odcieniach, karabińczyk, ogniwka sprężynki, końcówki do zaciskania, gwoździe, bigle i metalowe kuleczki ozdobne.

Zaczynamy od kolczyków. Na gwoździa nakładamy pomarańczową kulkę, następnie ozdobną metalowa kuleczkę, przycinamy gwoździa na długość 1cm powyżej kulki, robiły kółeczko i nakładamy bigla. Te same czynności powtarzamy z drugim kolczykiem.

Kolczyki gotowe.

Czas na bransoletkę. Ucinamy po dwa 30cm kawałki z każdego koloru sznurka, a następnie wkładamy w końcówkę do zaciskania i przy pomocy kropelki kleju i szczypiec płaskich mocujemy. Przed nałożeniem korala robimy supeł ze wszystkich sznurków.

Aby łatwiej było przekładać koralik przez kilka sznurków na raz dobrze jest ściąć je pod niewielkim kątem, wtedy bez problemu szkło powinno przechodzić przez sznurki.

Koraliki nakładamy na przemian kolorystycznie, łącząc sznurki po dwa. Można dobierać je kolorystycznie, np.: dwa zielone, dwa pomarańczowe lub po jednym pomarańczowym i jednym zielonym. Pozostałe, niewykorzystywane, odcinki sznurka oplatamy wokół nakładanych korali. Po założeniu szkła na interesującą nas długość zakańczamy kolejnym supłem i ucinamy resztkę sznurka, zostawiając ok. 1cm na założenie końcówki.

 

 

Teraz wystarczy tylko założyć ogniwka i zapięcie, a bransoletka będzie gotowa.

 

Komplet pasuje zarówno na jesień, do codziennego stroju, jak i na wyjście do letniej, zwiewnej sukienki.

Udanego tworzenia!
BiedrOla

DIY Kurs – Jesienny komplet szkło weneckie
4.67 (93.33%) 3 votes