DIY Kurs – Kolczyki z pazurem

W tegorocznym sezonie karnawałowym bardzo modne są podłużne ćwieki na kolczykach i bransoletkach. Jednak ćwieki łatwo możemy zastąpić podłużną masą perłową, nie koniecznie w kształcie pazurków. Potrzebna będzie również baza do kolczyka w kształcie koła i posrebrzany elastyczny drut.

Pierwszy krok to wybór koralików, a następnie nałożenie ich na bazę koła.

Aby zabezpieczyć koraliki przez spadaniem oraz by kółeczko w czasie noszenia nie otworzyło się, koniec, który jest wyjmowany należy delikatnie zagiąć i przycisnąć do bazy (jak na zdjęciach).

Z drutu odmierzamy dwa kawałki po ok. 50cm każdy. Okręcanie zaczynamy centymetr powyżej pierwszego koralika. Robimy ok. 10-12 pętelek wokół bazy koła. Koniec drutu dobrze jest schować pod pozostałe pętle, aby uchronić osobę noszącą przed przypadkowym podrapaniem.

Następnie zaczynamy oplatać pierwszy koralik. Drut przeprowadzamy najpierw z przodu koralika, przechodząc przez środek bazy, górą koralika, układamy go po skosie na drugiej stronie masy perłowej. Czynność powtarzamy 3 razy, następnie zmieniamy kierunek tak, aby drut skrzyżował się z przodu. Drut przeprowadzamy jak poprzednio, jednak zakręcamy go pod bazą kolczyka, a wyprowadzamy na górę masy perłowej.

Po 3 opleceniach drut obwijamy kilka razy wokół bazy, mocno ściskając, aby drut na koraliku nie zsuwał się. Tak oplatamy 2 pozostałe koraliki, oddzielając je kilkoma pętelkami zrobionymi na bazie kółeczka.

Po opleceniu koralików, znów drut plątamy wokół bazy, tyle samo razy co po drugiej strony. Gdy uzyskamy podobną długość resztę niepotrzebnego drutu ucinamy jak najbliżej kółeczka i mocno dociskamy, np kombinerkami, aby nic nie odstawało od kolczyka.

Na koniec zostało tylko przypięcie bigli do bazy kółeczka i kolczyk gotowy. Analogicznie postępujemy z drugą bazą i komplet gotowy!

W środek bazy możemy przywiesić jeszcze jeden koralik masy perłowej.

Udanego tworzenia!
biedrOla

DIY Kurs – Kolczyki z pazurem
5 (100%) 1 vote