DIY Kurs – Kolia z pereł.

Perły to uniwersalny dodatek do każdego stroju. Dodają elegancki prostej stylizacji, ożywiają i pasują każdemu, w każdym wieku. Gruba bransoleta lub kolia na szyje z tych koralików to świetny dodatek na karnawałowe szaleństwo.
Do wykonania tej bransoletki potrzebne będą perły w dowolnym kolorze w rozmiarze 12mm, kule kryształki lub akrylowe szlifowane kulki, srebrne kuleczki i nakładki oraz baza potrójnej bransoletki. Całość nałożona będzie na stalową linkę jubilerską, zakończona zapięciem z karabińczyka.

Pracę nad bransoletką zaczynamy od ucięcia trzech odcinków linki o długości ok. 25cm. Wkładamy je w bazę bransoletki, po jednej w każdy z trzech otworów.

Na krótsze wystające końce zakładamy najpierw stoper 3mm, następnie łapaczkę dziewczynkę i w jej środek znów stoper. Najpierw zaciskamy stoper w łapaczce, potem samą łapaczkę a na końcu jak najbliżej już zaciśniętych elementów drugi stoper.

Przechodzimy to nawlekania koralików na linki. Najpierw nakładamy 5 pereł, następnie srebrna kuleczka, nakładka, kula szlifowana, znów nakładka i kuleczka. Kończymy kolejnymi pięcioma perłami. I w taki sam sposób nawlekamy koraliki na pozostałe dwie linki.

Po nałożeniu wszystkich perełek nakładamy drugą bazę bransoletki i postępujemy analogicznie, jak przy zakładaniu pierwszej z jednym wyjątkiem: zaraz za bazą zakładamy zacisk, którym równo ściągamy wszystkie linki i od razu zaciskamy, aby nadać odpowiedni kształt całej bransoletce. Następnie łapaczka i stoper.
Teraz wystarczy założyć ogniwka i zapięcie, i bransoletka gotowa.

Do kompletu możemy wykonać również kolczyki lub podobną kolię na szyję.

Udanego tworzenia!
biedrOla

DIY Kurs – Kolia z pereł.
5 (100%) 2 votes