DIY Kurs – Kolorowy naszyjnik

Już niedługo ostatnia okazja na wyjście i możliwość wystrojenia się w piękną biżuterię. Andrzejki już za pasem, więc dziś coś specjalnie na tą, ale nie tylko, okazję :)

Do wykonania naszyjnika będzie potrzebna linka jubilerska 0.45mm, zapięcie, uchwyty do zaciskania, ogniwka oraz dużo różnego rodzaju koralików, różnej wielkości, różnych kształtu i w wielu kolorów.

Tradycyjnie, jako pierwsza czynność należy wykonać, to odcięcie 4 odcinków linki jubilerskiej o długości ok. 60cm. Ja wybrałam czarną linkę, gdyż większość moich koralików jest ciemna i jasna linka mogłaby się za bardzo odznaczać.

Na jednym końcu linek zakładamy uchwyt zaciskowy. Dla pewności można dać kropelkę kleju, aby dobrze się linki trzymały, ale jeśli mocno ściśniemy uchwyt, nie powinno być problemu z wypadaniem linek.

Po zaciśnięciu uchwytu zakładamy duży koralik na wszystkie 4 linki, a następnie je rozdzielamy i kolejno zapełniamy każdą z nich.

Po nałożeniu ok. 12 koralików na każdą z linek, wszystkie 4 odcinki łączymy i nakładamy na nie jeden większy koralik.

Analogicznie postępujemy z resztą linki, oddzielając nakładane koraliki co ok. 12cm jednym większym nakładanym na wszystkie linki. I tak aż do końca miejsca na linkach.

Za ostatnim koralikiem założonym na wszystkie odcinki nakładamy duży zacisk 3mm, aby wszystkie koraliki mocno przylegały do siebie i aby linka nie wystawała.

Za zaciskiem zostawiamy ok. 1 cm linki, pozostałą odcinamy, bo nie będzie nam już potrzebna. Następnie zakładamy drugi uchwyt zaciskowy na zakończenie naszyjnika.

Teraz pozostało założyć tylko ogniwka i zapięcie i naszyjnik gotowy !

DIY Kurs – Kolorowy naszyjnik
4 (80%) 2 votes