DIY Kurs – Kolczyki ‚Oplecione kryształy’

Eleganckie łezki kryształków ładnie komponują się ze srebrem, które dodaje mu blasku i elegancji. Do wykonania tych kolczyków potrzebne będą kryształki łezki w dowolnym kolorze, krawatki z oczkiem, srebrne kuleczki i drut posrebrzany 0,6mm.

Pierwszy krok to założenie krawatek na kryształki. Krawatki delikatnie rozszerzamy, mocujemy w otworach kryształków i zaciskamy tak, aby bolce krawatki mocno trzymały łezkę, ale nie na tyle, by byłą ona nieruchoma. Kryształek powinien się delikatnie ruszać w krawatce, aby poruszał się razem z uchem osoby noszącej ;)

Metrowy drut dzielimy na dwie równe połówki, po pół metra na każdy kryształ. Owijanie drutem rozpoczynamy od przełożenia jednego końca przez otwór w kryształku, pod krawatką i zawijamy tak, aby koniec drutu schował się z powrotem w otwór łezki. Następnie, zaczynając od góry rozpoczynamy owijanie. Po ok. 10 okręceniach nakładamy pierwszą kuleczkę srebrną i owijamy dalej, kolejne 2-3 razy i nakładamy następną kuleczkę. Oczywiście kuleczki możemy pominąć lub dodać ich więcej/mniej. Ja nałożyłam 3 kuleczek, układając je na przemian na kryształku. Gdy zostaje nam ok. 10cm drutu zaczynamy nim wracać do góry w stronę krawatki i tam staramy się mocno dociągnąć koniec drutu tak, aby nie odstawał i nie urażał przy noszeniu kolczyka.

Analogicznie postępujemy z drugim kryształkiem.

Gdy kryształki są już ładnie owinięte, wystarczy dodać bigle, zakładając je w taki sposób, aby strona z kuleczkami była po zewnętrznej stronie pod sprężynką bigla.

Udanego tworzenia!
biedrOla

DIY Kurs – Kolczyki ‚Oplecione kryształy’
5 (100%) 2 votes