Landrynkowe kolczyki sutasz

102_2150

Do utworzenia tych łatwych w wykonaniu kolczyków sutasz będą potrzebne :

*monetka masy perłowej ( w dowolnym kolorze)

*perełki (w  kolorze pasującym do masy perłowej)

*sznurek sutasz  (malachit)

*skręcany sznurek np. żółty

Element kolczyków tworzę obcinając sznurek malachit (mietoy) na ok. 25cm i zaczynam zszywanie od środka.

Zszywam sznurki, pamiętając by wzór choinkowy w obu sznurkach szedł w tą samą stronę. Zszywam sznurki ze sobą wzorem „zygzakowym” ( jak widać na zdjęciu) by sznurki nie były za mocno zszyte i mogły się poddawać wyginaniu wokół koralików.

Gdy zszyję sznurki by tworzyły owal wokoło monetki z masy perłowej- doklejam ta monetkę klejem sekundowym. Doklejam go stosując mała ilość kleju na brzegach kryształka, uważając by klej nie wylał się na przednia część kryształka.

102_2155

Dodaję drobny koralik dla ozdoby. Na końcach wszywam szare koraliki tworząc takie „ślimaczki”. Wszystkie sznurki sklejam na końcach przez co odpowiednio zabezpieczam przed pruciem.

102_2158

Pozostaje jedynie doszycie skręcanego sznurka wokoło powstałego elementu. Przed obcięciem przymierzam sznurek do dolnego elementu- dodając ok 2cm by końcówki schować do tyłu. W miejscu gdzie powinnam obciąć- najpierw sklejam klejem! Po chwili obcinam w miejscu klejenia – wszystko to by sznurek się nie strzępił- bo zaszycie nitką , czy sklejenie taśmą nie daje dobrych efektów.

Na szczycie bazy doszywam bigle.

102_2181

Landrynkowe kolczyki sutasz
5 (100%) 1 vote