DIY Kurs – Naszyjnik z bursztynowej sieczki.

Do wykonania naszyjnika będzie potrzebna złota linka jubilerska 0.45 mm, podwójna rurka srebrna, zapięcie, kółeczka, uchwyty do zaciskania, stopery i wybrany kamień w kształcie sieczki.

Pierwszą czynność, jaką należy wykonać, to odmierzenie i ucięcie 14 odcinków linki, każdy po ok. 40cm. Do jednej rurki wchodzi nawet 10 kawałków linki, więc jeśli mamy na tyle sieczki, zawsze można uciąć więcej.

Teraz dzielimy linki na dwie części, w każdej po 7 odcinków. Następnie zakładamy najpierw stoper 3mm, a następnie zaciskowy uchwyt i mocno zamykamy. Robimy tak na każdej z części, aby linki trzymały się razem i było łatwiej nakładać na nie sieczkę.

Na uchwyty zakładamy kółeczka i zapięcie. Linki spinamy, aby po włożeniu w rurkę równo je ściągnąć do nałożenia koralików.

Przekładamy linki przez rurki i odmierzamy miejsce, w którym rurka powinna się znajdować, aby naszyjnik dobrze się układał. W zależności od wzrostu i upodobań, będzie to na różnej wysokości.

Ostatni etap prac to nałożenie koralików na linki poniżej rurek. Na każdy z odcinków nakładamy 3-4 koraliki i zaciskamy stoperem. Koraliki najlepiej układać na różnych wysokościach, aby za bardzo na siebie nie zachodziły.
Całość wygląda tak:

 

Naszyjnik prawie gotowy. Ostatnią rzeczy, którą należy zrobić to przycięcie pozostałych kawałków linek.

Do wykonania takiego naszyjnika można również użyć każdego rodzaju koralików, np: crackli, kulek szklanych czy akrylowych.

Udanego tworzenia!
biedrOla

DIY Kurs – Naszyjnik z bursztynowej sieczki.
5 (100%) 3 votes