Niezbędnik Nowicjuszki – Gumki

GUMKI JUBILERSKIE
- używamy ich jako podstawy do zawsze modnych i niezwykle wygodnych bransoletek. Tego rodzaju bransoletki nie wymagają mocowania zapięć, ponieważ oba końce gumek po nawleczeniu na nie koralików wystarczy związać ze sobą. Najlepszym węzłem jest węzeł płaski.
Na gumki możemy nawlekać koraliki różnego rodzaju i różnej wielkości, od koralików z kamieni naturalnych po crackle i kwadratowe koraliki drewniane.
Bransoletki na gumce jubilerskiej idealnie sprawdzą się nie tylko dla młodzieży ale i dla pań w różnym wieku – nie tylko dla pań:)
pol_pl_Bransoletka-z-Koralikow-Zelowych-Rozany-KayanAdo-22927_1
Bransoletka z różanych żelowych kulek r. 10mm na gumce 0,8mm. podwieszka akrylowa + zawieszka serduszko.
Gumki silikonowe są jednolite, przeźroczyste i okrągłe,
pol_pl_Gumka-Zylka-Silikonowa-Transparentny-1mm-100m-22762_1
gumka ze strechu (to też gumka silikonowa), ale ma zupełnie inną strukturę.
Składa się ona z wielu niteczek silikonowych, które wydają się bardzo cienkie i delikatne tak naprawdę wszystkie niteczki połączone ze sobą są bardzo mocne i wytrzymałe i naprawdę trzeba użyć siły aby gumka się zerwała.
pol_pl_Gumka-zylka-Sylikonowa-Niebieski-Jeans-0-5mm-5m-19848_1
Gumki jubilerskie występują w wielu różnych kolorach od jasnych po ciemne, od stonowanych po jaskrawe.
Gumki występują w kilku rozmiarach. W ofercie naszego sklepu znaleźć można gumeczki w rozmiarach od 0,3mm – do 1mm – Są to gumki jednolite okrągłe silikonowe przeźroczyste.
Wszystkie panie lubią eleganckie i proste bransoletki a wykonanie takich bransoletek jest proste i łatwe.
Wystarczy odmierzyć kawałek gumki i nawlec na nią koraliki. Kiedy już nawleczemy odpowiednią ilość koralików możemy na koniec założyć podwieszkę lub przekładkę.
IMG_5688-1024x1024pol_pl_Zestaw-DIY-Kolorowe-Bransoletki-Zabka-21646_1
Bransoletka na gumce 0,7mm plus                                                       Bransoletka na gumce 0,8mm plus   podwieszka ozdobna i zawieszka  serduszko.                                                przekładka żabka.
Aby dobrze zawiązać gumki należy wykonać dwa lub trzy supełki (ilość zależy od grubości gumki ). Supełki możemy zabezpieczyć przed rozwiązaniem odrobiną kleju szybkoschnącego lub bezbarwnym lakierem do paznokci.
Osobiście nie polecam używania kleju cyjanowego gdyż gumki mogą się rozpuścić pod wpływem jego działania.
Gumki jubilerskie wykonane są strechu lub z silikonu. Gumka silikonowa jest bardziej zwarta, twardsza i trudniej ją zawiązać, zwłaszcza te gumki o rozmiarze 1mm. 1mm idealnie nadaje się do cięższych elementów jak kamieni czy szkła o większych rozmiarach.
Gumka ze strechu jest bardziej miękka i sprężysta ale równie wytrzymała co gumka silikonowa. Moim zdaniem gumki o rozmiarach 0,7 i 0,8mm idealnie nadają się na bransoletki. Jeśli chodzi o cieńsze rozmiary gumek to spokojnie możemy użyć dwóch lub trzech kawałeczków gumki na którą chcemy nawlec koraliki. Nawet kiedy jedna gumeczka się zerwie to koraliki nie pospadają bo będą się trzymać na pozostałych.
Niezbędnik Nowicjuszki – Gumki
5 (100%) 2 votes