DIY Kurs – ‚Zaplątane perełki’

Perły to elegancki i uniwersalny dodatek do każdego stroju i na każdą okazję. Przedstawiam delikatny i efektowny naszyjnik wykonany właśnie z dużych białych pereł, posrebrzanego drutu jubilerskiego 0.4mm, łańcuszka posrebrzanego. Dodatkowo oczywiście potrzebne będą kółeczka i zapięcie karabińczyk.

Pracę rozpoczynamy od nałożenia na drut 3 koralików. Z jednej strony zostawiamy ok.10 cm drutu. Długość drutu potrzebnego do wykonania zawieszki to ok. 80-100cm.

Następnym etapem pracy jest założenie dwóch końców drutu w trójkąt i rozpoczynamy oplatanie wokół perełek. Krótszy koniec drutu okręcamy wokół pereł, jego koniec wkładamy do środka zawieszki i zakręcamy wokół już nawleczonego drutu.

Resztę drutu okręcamy kilkanaście razy wokół pereł, a następnie przekładamy przez odcinek drutu, na którym są perełki (ten w środku zawieszki) i zakręcamy tak jak poprzednią końcówkę, wokół okręconego już drutu. Robimy tak pomiędzy każdą perełką, w 3 miejscach, aby okręcony drut dobrze trzymał się perełek i był usztywniony.

Ostatnie 10-15cm drutu przekładamy na skos pomiędzy perełkami i okręcamy w miejscach usztywnienia drutu. Tak zakańczamy całość oplatania perełek.

Tak powinna wyglądać gotowa zawieszka.

Teraz wystarczy przełożyć przez zawieszkę kółeczko i nałożyć na nie łańcuszek, a…

.. z drugiej strony łańcuszka kolejne kółeczko i zapięcie!

Naszyjnik gotowy :)

Do wykonania takiej zawieszki możemy użyć różnych kolorów pereł, a także i kolorowego drutu i łańcuszka!

Udanego tworzenia!
BiedrOla

DIY Kurs – ‚Zaplątane perełki’
5 (100%) 1 vote