DIY Kurs – Piękny komplet gronka kolczyki z bransoletką

Kolczyki

 

 

 

 

 

 

Do wykonania kompletu w stylu gronek będzie nam potrzebny łańcuszek z grubych lecz niekoniecznie dużych oczek, dowolne koraliki, w tym przypadku miedziane perełki, gwoździe 20mm, bigle i zapięcie.

 

 

 

 

 

Na początku każdą perełkę przekładamy przez gwoździa i za pomocą okrągłych szczypiec bocianów tworzymy kółeczko za perełką, tzw. loop’a.

 

 

 

 

 

 

Gdy mamy już gotowe koraliki, odmierzamy 5cm z łańcuszka, na jednym końcu przytwierdzamy bigla, a na drugim przyczepiamy jedną perełkę, aby łańcuszek pod wpływem ciężkości koralika ładnie się układał.

 

 

 

 

 

Następnie od góry na każde ogniwko zakładamy po jednym koraliku z każdej strony. Perełki układamy tak przez 4 ogniwka. Na dwóch ostatnich zakładamy po jednym koraliku, na przemian – jeden po lewej, drugi po prawej stronie kolczyka.

 

 

 

 

 

 

Teraz tak samo wykonujemy drugiego kolczyka i nasze piękne gronka są gotowe.

Bransoletka

 

 

 

 

 

 

Przystępujemy do robienia bransoletki. Odmierzamy z łańcuszka interesującą nas długość. Po jednej stronie mocujemy zapięcie typu karabińczyk, a po drugiej sprężynkę. Możemy odmierzyć łańcuszek ok.2-3cm dłuższy od standardowego, aby mógł służyć jako ewentualna przedłużka.

 

 

 

 

 

Rozpoczynamy nakładanie koralików od zapięcia, zostawiając dwa „gołe” ogniwka łańcuszka, aby łatwiej można było odpinać i zapinać bransoletkę.

 

 

 

 

 

 

Perełki nakładamy albo po dwa na każdym ogniwku jak w przypadku kolczyków lub na przemian po jednej perełce na ogniwko.

Po nałożeniu koralików na całą interesującą nas długość bransoletka jest gotowa

Udanego tworzenia i miłego noszenia !

biedrOla

DIY Kurs – Piękny komplet gronka kolczyki z bransoletką
5 (100%) 3 votes