Pleciona bransoletka ze sznurku oraz koralików.

Potrzebne nam będą dwa rodzaje koralików, najlepiej akrylowych. Ja wybrałam białe i popielate; sznurek wiskozowy czarny, końcówki do wklejania 9x13mm i zapięcie, tu ozdobne koło z patyczkiem.

Ze sznurka ucinamy około 20 odcinków o długości, na jaką ma być bransoletka, dodając do tego około 10-15cm na zrobienie supełków i wklejenie w końcówki. Następnie wszystkie odcinki sznurka wklejamy w końcówkę, uważając, by wszystkie były dokładnie umieszczone w końcówce. Dla pewności można po wklejeniu zakleić delikatnie sznurek przy samej końcówce, aby go usztywnić.

Następnie zaczynami nakładać w dowolnej kolejności koraliki. Na jednym odcinku sznurka wiążemy 2-3 koraliki, na zmianę kolorystycznie i w różnych odległościach, by po zawiązaniu wszystkich były one ładnie rozrzucone po całej bransolecie.

By łatwiej nakładać koraliki, końcówki sznurka przycinamy pod lekkim kątem, aby zmniejszyć jego szerokość i by nie rozczepiał się na pojedyncze sznureczki.

Po założeniu wszystkich koralików resztę niepotrzebnego sznurka przycinamy ok. 1cm za ostatnim zawiązanym koralikiem, aby łatwo było go wkleić w drugą końcówkę.

Następnie zakładamy zapięcie mocując je na sprężynkach dla pewności, by przy zakładaniu się nie wysunęło z ogniwka.

Nasza bransoletka gotowa

Wykonanie oraz prezentacja biedrOla

Pleciona bransoletka ze sznurku oraz koralików.
5 (100%) 3 votes