DIY Kurs – Pleciony naszyjnik

Mój pierwszy kurs biżuterii dotyczył bransoletki z czarnego sznurka z drobnymi koralikami, oddzielanymi od siebie supełkami. Teraz do tej bransoletki pora stworzyć naszyjnik.
Do jego wykonania potrzebna nam będzie duża ilość sznurka czarnego, uchwyty zaciskowe krokodylki oraz białe koraliki akrylowe i czarne powlekane 6mm. Do zakończenia naszyjnika potrzebne będą ogniwka oraz zapięcie.

Odcinamy ok. 5-6 długich na 70cm odcinków czarnego sznurka, na jednym końcu mocujemy uchwyt zaciskowy i zaraz za nim tworzy gruby mocny supeł ze wszystkich odcinków sznurka.

Następnie dzielimy jeden odcinek sznurka na 3 części, aby koraliki znajdowały się na odpowiedniej wysokości naszyjnika. Można również przyłożyć sznurki do dekoltu, na długość dla nas odpowiadającą i odmierzyć odległość od obojczyka do obojczyka i na tym odcinku nakładać koraliki.

Po nałożeniu ok. 4-5koralików na pierwszy sznurek, następne możemy odmierzać już od niego, aby nie przykładać za każdym razem naszyjnika do dekoltu lub dzielić odcinek sznurka na 3 części.

Analogicznie, jak przy każdym naszyjniku, na drugim końcu robimy supeł, nakładamy uchwyt zaciskowy, a następnie ogniwka oraz zapięcie.

Naszyjnik do kompletu gotowy! Do uszu polecam proste wkrętki w jasnym lub ciemnym kolorze, by nie powodować zbyt dużego obciążenia całości sylwetki taką ilością biżuterii.

Udanego tworzenia!
biedrOla

DIY Kurs – Pleciony naszyjnik
5 (100%) 2 votes