Niezbędnik Nowicjuszki – Narzędzia

Szczypce – Cążki –  im więcej rodzajów posiadamy tym lepiej. Musimy jednak pamiętać, że najlepiej wybierajmy takie, które maja gładkie końcówki. Tzw. ząbkowane szczypce np. bociany płaskie czy kombinerki, też bywają bardzo przydatne – np. do otwierania i zamykania ogniwek, dzięki nierównej powierzchni lepiej przytrzymują ogniwko.  Szczypce lub cążki którymi chcemy zamykać uchwyty, czy zaciski powinny być gładkie aby nie zostawiały po sobie śladów czy wgnieceń.

Najbardziej znane rodzaje szczypiec używanych do tworzenia biżuterii to:

Szczypce płaskie – bociany gładkie

Szczypce 2w1 – płaskie bociany te idealnie nadają się do bardziej precyzyjnych zadań. Możemy nimi zaginać małe elementy stopery zaciski czy uchwyty. A 2w1 dlatego, że nie tylko możemy nimi coś zacisnąć czy zagiąć ale też możemy nimi coś przyciąć gdyż posiadają tzw. część tnącą:)
Ich szpiczasta końcówka idealnie nadaje się do ”wciskania” się pomiędzy mniejsze elementy czy koraliki.

th_461x346x75_w0pr_image_21147

 

 

 

 

 

 

 

 

Szczypce płaskie – bociany ząbkowane

pol_pm_Narzedzia-Szczypce-Zgniatacze-do-Wyrobu-Bizuterii-2w1-127mm-1szt-17652_1

Doskonałe do przytrzymywania elementów.

 

 

 

 

Szczypce Bociany - Ich wydłużony i stożkowaty kształt doskonale nadaje się formowania oczek typu loop z drutu czy szpilek oraz łączenia oczek łańcuszka. Ich stożkowaty kształt pomaga uzyskać odpowiedniej wielkości oczko – loop.

pol_pm_Narzedzia-Szczypce-Bociany-do-Wyrobu-Bizuterii-Okragle-125mm-1szt-15549_2

 

 

 

 

 

Szczypce bociany wygięte –  do wrappingu. Idealne do pracy z drutem jubilerskim, możemy przy ich pomocy z łatwością owijać koraliki w każda stronę:) Posiadają również tzw. część tnącą co ułatwia nam jeszcze bardziej pracę.

pol_pm_Narzedzia-Szczypce-Zgniatacze-do-Wyrobu-Bizuterii-Wygiete-125mm-1szt-15548_2Akurat te szczypce na zdjęciu nie posiadają części tnącej.

 

 

 

 

Szczypce do cięcia czołowe proste – bardzo solidne i bardzo wytrzymałe.
Można nimi przeciąć nawet gruby drut lub inne twardsze elementy.
Idealne do cięcia przy płaskich elementach.

thumbImage.phpe_

 

 

 

 

 

 

 

 

Szczypce do cięcia boczne – jak sama nazwa wskazuje służą do cięcia. Nadają się do cięcia małych, schowanych elementów, np. końcówki linki czy sznurka przy uchwycie czy karabińczyku.

pol_pm_SZCZYPCE-PRECYZYJNE-TNACE-BOCZNE-120MM-1SZT--15552_2

 

 

 

 

 

Nożyczki – też bardzo przydatne np. do przycinania sznurka, rzemienia czy taśm jubilerskich oraz zwykłej taśmy bezbarwnej której też czasem używamy.

pol_pm_Nozyczki-Do-prac-Jubilerskich-130mm-1szt-22196_2

 

 

 

 

 

Suwmiarka – urządzenie/narzędzie, które moim zdaniem jest bardzo przydatne dla osób, które dopiero zaczynają zabawę z biżuterią i nie orientują się na tzw. ”oko” w rozmiarach a suwmiarka idealnie nadaję się do uzyskania precyzyjnych pomiarów. Dlatego bardzo polecam.

Moim zdaniem lepiej wybierać takie narzędzia, które mają gumowaną osłonkę na rączce. Wygodniej się je trzyma i nic się nie ślizga:).

Narzędzia nie powinny być zbyt małe. Powinniśmy wybierać takie które będą dobrze leżały w ręku. Jeśli jest taka możliwość to przed zakupem dobrze jest wziąć je do ręki i po prostu sprawdzić czy nam odpowiadają. Zwróćmy uwagę również na ich długość i grubość końcówek ponieważ im cieńsze końce, tym mniejsze oczka będziemy mogli robić.

Oceń kurs