DIY Kurs – Porcelanowy wisior.

Zima już za pasem, garderoba zmieniona na ciepłą i grubą, więc i czas na zmianę biżuterii. Długie wisiory z dużymi ozdobnymi kulami to świetny dodatek do grubych golfów i swetrów. Oto kurs na jeden z nich.

Do wykonania takiego naszyjnika będą potrzebne korale porcelanowe, w miarę możliwości jak największe. Ja wybrałam popielatą kulę 30mm i oponkę 25mm. Do tego kule posrebrzane 6mm, nakładki ażurowe, dwa kolory łańcuszka oraz szpilki 60mm i zapięcie posrebrzane.

Pracę nad naszyjnikiem zaczęłam od nałożenia wszystkich elementów, które będę łączyć na szpilki. Do białej oponki dołożyłam posrebrzane kulki, na popielatą kulę nałożyłam ażurowe nakładki a akrylową podłużną przekładkę zostawiłam samą, gdyż jej nie potrzeba już żadnych dodatków.

Następnie wszystkie te elementy łączymy ze sobą w kolejności:
– biała oponka
– łącznik w postaci przekładki akrylowej
– porcelanowa kula.

Do jednego końca, do popielatej kuli doczepiłam dwa rodzaje cieniutkiego łańcuszka: czarny i srebrny. Odcinki po 25cm złożyłam na pół i przełożyłam przez oczko szpilki.

Na drugim końcu, do białej oponki dopięłam kółeczko grube, a na nim założyłam ten sam srebrny cienki łańcuszek o długości 60cm.

Teraz wystarczy doczepić ogniwka i zapięcie i wisior gotowy !

W analogiczny sposób można wykonać podobne naszyjniki z porcelaną i koralikami drobnymi. Na przykład coś takiego:

Do wykonywania tego typu naszyjników można wykorzystać łańcuszek jak i sznurek woskowany, który równie dobrze poddaje się cięższym koralikom jak ceramika i ładnie układa na szyi, a dodatkowo nie trzeba stosować przy nim zapięć – wystarczy zrobił mocny supeł, skleić go kropelką kleju i odciąć zbyteczne końce.

Udanego tworzenia!
biedrOla

DIY Kurs – Porcelanowy wisior.
5 (100%) 1 vote