DIY Kurs – Sutaszowe kolczyki

Sznurek pega, kaboszony, nici, igła, koraliki wyszukane, klej, perełki, kamień piasek pustyni, filc.

Wykonanie kolczyków zaczynam od utworzenia głównego elementu kolczyków. Wybieram sznurki żółty i czerwony (nie obcinam, szyję z całego sznurka bo nigdy nie wiadomo czy nie zabraknie go podczas szycia). Zaczynam od obszycia sznurków na, by się nie strzępiły. Zszywam sznurki, pamiętając by wzór choinkowy w obu sznurkach szedł w tą samą stronę. Obszywam sznurki ze sobą pilnując by utworzyły owal wokoło zielonej perełki.

Następnie wszywam zielony koralik w odpowiedniej odległości i doszywam czarny sznurek sutasz. Po zszyciu około 4 cm sznurków ze sobą i układaniu ich w owal, doklejam pomarańczowy kryształek klejem sekundowym. Doklejam go tylko na tylnej stornie i stosując mała ilość kleju na brzegach kryształku, uważając by klej nie wylał się na przednia część kryształka. Trzymam chwilę by się skleił ze sznurkami. Następnie wszywam zielony koralik i perełkę pilnując by były symetrycznie umieszczone do poprzednich.

Do czarnego sznurka który nie został wykorzystany doszywam i doklejam kamienie piasku pustyni, a na końcach sznurków doszywam zielone perełki. Wszystkie sznurki zszywam na końcach przez co odpowiednio zabezpieczam przed pruciem.

Przed nami najbardziej żmudna cześć kolczyków. Przeszywam igłę przez sznurek żółty i czerwony, nakłuwam na igłę metalowy koralik a następnie przeszywam igłę przez czarny sznurek. Wbijam igłę w bliskie miejsce wyjścia nitki i kieruję metalowy koralik tuż obok tego pierwszego. Należy pilnować by nie ścisnąć za bardzo koralików, by nie były zbyt blisko siebie rozmieszczone i by całość wyginała się w owal, który będzie pasował do oliwkowego kryształka.

Kryształek-łezkę doklejam jak już cały ciąg sznurków jest ze sobą zszyty.

Powstałe części zszywam ze sobą, a zakończenia sznurków podklejam filcem by cała praca nie wyglądała nieestetycznie. Dodatkowo filc można podszyć ze sznurkami, by nie odstawał od całości kolczyków. Na szczycie kolczyków doszywam kółko by doczepić bigle.

 

Oceń kurs