Słoneczna bransoletka

P1110058 P1110028we P1110035we P1110038we P1110047

Do zrobienia bransoletki potrzebujemy:

ŁAŃCUSZEK PRZEDŁUŻKA 40MM

SZKŁO POWLEKANE MIXED COLOUR 8mm

SZKŁO POWLEKANE MIXED COLOUR 10mm

KAMIEŃ NATURALNY JADEIT LIMONKA 6MM

KORALIKI SZKŁO POWLEKANE ŻÓŁTE 8MM

KÓŁECZKA OGNIWKA MONTAŻOWE 4-10MM

SZPILKI ANTYALERGICZNE 40MM 

ZAPIĘCIE ZAPIĘCIA KARABIŃCZYK 10MM 

 

Jak wykonać bransoletkę:

Pierwszą czynnością do wykonania jest połączenie ze sobą kilku łańcuszków przedłużek tak aby jego całkowita długość była troszkę krótsza niż obwód naszej ręki.

Teraz zabieramy się za przygotowanie koralików.Ze wszystkich nam dostępnych koralików wybieramy żółte bądź podobne. Segregujemy je według rozmiaru.Do każdego koralika wkładamy szpilkę i obcinamy ją do odpowiedniej długości czyli takiej żeby wystarczyła nam na zawinięcie szczypcami drugiego uchwytu(jak na zdjęciu).

Bierzemy największy koralik i zakładamy go na środku łańcuszka, następnie cztery pozostałe w równych odległościach(najlepiej umieścić dwa na końcach a następne w połowie długości między środkiem a końcem).

Teraz potrzebujemy koralików o średnicy 8mm czyli tych których mamy najwięcej i zaciskamy je w  oczkach łańcuszka tak gęsto na ile wystarczy nam koralików.Pozostałe luki wypełniamy koralikami w kolorze limonki .Najlepiej kiedy koraliki zakładamy po kolei w każde oczko łańcuszka a następnie dokładamy kolejne aby nasza bransoletka była grubsza i bogatsza ;bardzo ważne jest żeby koraliki rozłożone były równomiernie.

Na koniec zakładamy na jednym końcu bransoletki kółeczko ogniwko a na drugim końcu kółeczko ogniwko i do niego zapięcie karabińczyk. Bransoletka gotowa.

 

 

Słoneczna bransoletka
5 (100%) 3 votes