Ślubna elegancja- krysztalki w sutaszu

Zaczynam od szycia pierwszego – głównego elementu kolczyków. Obcinam 2 sznurki kremowe na ok. długość 25cm. Zszywam sznurki na środku ich długości i doklejam kryształek-łezkę do sznurków (klej sekundowy daję delikatnie na brzegi kryształka). Kontynuuję szycie i wszywam perełkę nad kryształkiem.

Drugi element zaczynam od obszycia sznurków wokoło białego koralika. Szyję jak zwykle „zygzakiem” jak na przedstawionym zdjęciu. Po zszyciu ze soba ok. 3 cm sznurków wszywam przeźroczysty fasetowany koralik. Na zakończenie wszywam symetrycznie drugi biały koralik i pomiędzy wszywam mały metalowy koralik- jak na zdjęciu poniżej.

Kontynuuję szycie pierwszego elementu, dodając szare perełki i białe koraliki. Pilnuję by wszystko było wszyte symetrycznie do siebie. Między szarymi perełkami można zawiesić fasetowany, przeźroczysty migdał, lub inny wiszący element.

Następnie obszywam złote sznurki wokół szarej perełki i doszywam do powstałego elementu. Na końcu złotego sznurka wszywam symetrycznie do całości- szara perełkę i zakańczam sznurki z tyłu elementu. Powstały wcześniej drugi element doszywam na szczycie pierwszego elementu.

Do powstałych kolczyków doszywam metalowe kółeczka na których później zawieszę bigle. Na tył kolczyków przyklejam filc obcięty w kształtach, które zakryją nieestetyczne zakończenia sznurków.

 

Ślubna elegancja- krysztalki w sutaszu
5 (100%) 1 vote