DIY Kurs – Sutasz 'Oliwkowa królowa'

Wykonanie kolczyków zaczynam od utworzenia „gronek” z kryształków i perełek. Obcinam na długość ok. 2 cm szpilki i następnie wyginam odpowiednimi szczypcami. Zaczepiam drugi kryształek do pierwszego,trzeci do drugiego itp. by utworzyć jeden ciąg.

Wybieram sznurki jasny brąz i beż (nie obcinam, szyję z całego sznurka bo nigdy nie wiadomo czy nie zabraknie go). Zaczynam od obszycia sznurków na, by się nie strzępiły. Zszywam sznurki, pamiętając by wzór choinkowy w obu sznurkach szedł w tą samą stronę. Zszywam sznurki ze sobą wzorem „zygzakowym” ( jak widać na zdjęciu) by sznurki nie były za mocno zszyte i mogły się poddawać wyginaniu wokół koralików.

Wszywam beżowa perełkę i zawijam wokół niej sznurki. Zszywam ok. 6 cm sznurków ze sobą i doklejam złoty kryształek. Kryształek należy delikatnie podkleić klejem sekundowym na brzegach, uważając by klej nie wylał się na przednia część kryształka. Trzymam chwilę by się skleił ze sznurkami. Następnie wszywam druga perełkę pilnując by była symetrycznie umieszczona do poprzedniej.

Kryształek w kolorze oliwki przyklejam do zielonego sznurka ok. 8-mio centymetrowego. Zszywam dwie powstałe części.

Z przodu bazy kolczyka doszywam zielona perełkę, oraz dodatkowe ozdobne koraliki. Na szczycie bazy doszywam kółko by doczepić bigle, a na dole wszywam gronka z kryształków i perełek. Na koniec podklejam „szwy” brązowym filcem.

DIY Kurs – Sutasz 'Oliwkowa królowa'
5 (100%) 2 votes