DIY Kurs – Walentynkowy wisiorek.

Elementy niezbędne do stworzenia Walentynkowego Wisiorka.

Do zrobienia Walentynkowego Wisiorka potrzebujemy: dwa rodzaje łańcuszka, ogniwka o wielkości 4mm oraz troszkę większe może być 6-8mm, zapięcie może być karabińczyk, szpilki o wielkości około 40mm, gwoździe o wielkości około 30mm, serduszko ze szkła weneckiego oraz kryształki białe oraz czerwone 6mm.

Serduszko nawlekamy na szpilkę. Następnie odcinamy nadmiar szpilki i zaokrąglamy koniec. Tak gotową zawieszkę nawlekamy na ogniwko o wielkości 4mm.

Z grubszego łańcuszka tworzymy gotowy naszyjnik.
Wystarczy, że odmierzymy łańcuszek o dogodnej długości a następnie z jednej strony zakończymy go ogniwkiem o wielkości około 6-8mm a z drugiej strony przy pomocy ogniwka o wielkości 4mm dołączymy zapięcie.
Do tak przygotowanego łańcuszka dopinamy za pomocą ogniwka o wielkości 4mm serduszko nawleczone na szpilkę tak jak było to opisane powyżej.
Oczywiście serduszko należy umieścić na środku łańcuszka.

Następnie w sposób opisanym przy serduszku tworzymy zawieszki z kryształków. Ilość zawieszek zależy od tego ile będziemy chcieli zawiesić ich na wisiorku.
Ja proponuję 3 tj. dwie zawieszki z transparentnymi kryształkami oraz jedną z czerwonym kryształkiem.

Aby stworzyć zawieszki z kryształków wystarczy nawlec je na gwoździe, skrócić tak aby dało się z nich utworzyć jeszcze oczko, a następnie zagiąć końcówkę przy pomocy okrągłych narzędzi.

Około pięć drobnych łańcuszków połączyć ze sobą przy pomocy ogniwka o wielkości 4mm.
Na trzech z pięciu łańcuszków zawiesić kryształki.

Oczywiście ilość łańcuszków oraz kryształków, które będą tworzyły wisiorek może być dowolna.

Następnie ogniwko na którym zawieszone są drobne łańcuszki łączymy z serduszkiem.

Walentynkowy Wisiorek.

Walentynkowy Wisiorek gotowy.

DIY Kurs – Walentynkowy wisiorek.
5 (100%) 1 vote