DIY Kurs – Bransoletka ‚Zamszowy warkocz’

Wiosny za oknem nie widać, ale staram się ją przywołać na wszelkie sposoby. I dlatego też powstała zamszowa bransoletka w kolorach wiosny. Do jej wykonania potrzebny będzie rzemień zamszowy w trzech kolorach, końcówki do wklejania, zapięcie i ozdobna pleciona kuleczka.

Na początek odmierzamy po dwa odcinki o długości 30cm z każdego koloru rzemienia i wklejamy w pierwszą końcówkę. Dobrze jest, aby wkleić rzemienie kolorami obok siebie, aby łatwo je było następnie rozdzielić do warkocza.

Gdy klej zaschnie i rzemień mocno trzyma się w końcówce, zaczynamy zaplatanie rzemienia w warkocz. Za każdym przepleceniem dobrze jest mocno dociągnąć rzemienie, aby nie zostały „prześwity”.

Mniej więcej w połowie bransoletki na jeden z kolorów rzemienia nakładamy ozdobną kuleczkę plecioną. Można ją zastąpić np.: zawieszką w ulubionym kształcie, koralik pod kolor bransoletki. Następnie zaplatamy dalej bransoletkę, aż do uzyskania odpowiedniej długości.

Po uzyskaniu odpowiedniej długości bransoletki, pozostałą część rzemienia ucinamy, a pozostałe końce bransoletki wklejamy do drugiej końcówki.

Do gotowej bransoletki przyczepiamy zapięcie ozdobne na kółeczkach sprężynkach.

Z odciętych końcówek można zrobić ozdobną zawieszkę do bransoletki i po jej założeniu całość jest gotowa!

Udanego tworzenia!
biedrOla :)

DIY Kurs – Bransoletka ‚Zamszowy warkocz’
5 (100%) 1 vote