DIY Kurs – Kolczyki ‚Zielony jest fajny ;)

Jakby nie patrzeć na panującą za oknem aurę to jednak mimo wszystko mamy wiosnę. Teoretycznie wszystko się zieleni, natomiast częste burze i opady deszczu psują ów efekt. Nie dajmy się jednak ponurej pogodzie i zróbmy sobie coś zielonego, wesołego.

Do wykonania potrzebne nam będą:

– 2 zielone kule lampwork 20 mm

– 2 przekładki sprężynki ok 14 mm

– 2 gwoździe ok 30 mm

– 2 szpilki ok 30 mm

– 2 nakładki w kształcie kwiatków

– 2 kuleczki dystansowe  2 mm

– 2 przekładki w kształcie wałeczków

– 2 bigle rzecz jasna ;)

 

 

 

 

 

Teraz, jak już stało się to tradycją pod uwagę bierzemy gwoździa. Nakładamy na niego w odpowiedniej kolejności nakładkę, kulę lampwork, znów nakładkę i przekładkę sprężynkę.

 

 

 

 

 

Zaraz za sprężynką ucinamy zbędną długość gwoździa i zaginamy go w oczko.

 

 

 

 

 

Kolejny motyw to szpilka, kuleczki i przekładka. W takiej kolejności jak widać poniżej ;)

 

 

 

 

 

Standardowo, szpilkę ucinamy sprytnymi ‚kombinerkami’ i zaginamy w oczko, tak aby można ten element było podłączyć do reszty.

 

 

 

 

 

Teraz uwaga, uwaga ! Łączymy szpilkę udekorowaną przekładkami z oczkiem, które wystaje nam z elementu wyposażonego w kulę lampwork.

 

 

 

 

 

Być może ostatnia czynność jest czynnością logiczną, ale jednak napiszę coś na ten temat. Do drugiego oczka szpilki podłączamy… bigla ! :) Tak, tak wiem , że to przecież naturalne, bo jakże założyć kolczyka, który zakończony jest oczkiem szpilki. Ale warto to napisać :D

 

 

 

 

 

I tak oto, jakże szybko i jakże efektownie zmontowałyśmy sobie piękne wiosennie zielone kolczyki :) MarMon w swojej ofercie ma również żółte kule lampwork, które z pewnością tak jak i zielone wyglądałyby bardzo uroczo i wiosennie :)

 

DIY Kurs – Kolczyki ‚Zielony jest fajny ;)
5 (100%) 1 vote