Niezbędnik Nowicjuszki – Uchwyty do wklejania

Od pewnego czasu w naszej ofercie posiadamy pełną dostępność uchwytów do wklejania. Dołączają również bezustannie nowe gotowe zestawy, zapięcia oraz uchwyty do wklejania wykończone łańcuszkiem regulacyjnym.

Najczęściej nasi klienci pytają jak mają dobrać wielkość uchwytów i który podany wymiar jest właściwym?

Postaramy się w tym poście dokładnie opisać jak dobierać uchwyty do wklejania oraz przedstawimy najbardziej popularne wzory:)

Najbardziej popularne uchwyty do wklejania proste. Posiadamy w stałej sprzedaży rozmiary od 2mm aż do 16.3mm

pol_pl_Koncowki-Uchwyt-Do-Wklejania-Srebrny-9-3-mm-2szt-16189_1Jak połapać się z rozmiarach i jaki kupić właściwy uchwyt  np. do bransoletek  seed beads, tocho czy preociosa.

Z doświadczenia wiemy,  że klientki najczęściej wybierają uchwyty wielkości 8,5mm.

Ale tak naprawdę to wystarczy zmierzyć dokładnie grubość końcówki bransoletki, lub elementu który chcemy wkleić i dobrać uchwyt  odpowiedniej wielkości.

Tak że na początek najlepiej jest zaopatrzyć się w kilka różnych uchwytów o różnych rozmiarach.

Musimy pamiętać, że należy wybierać uchwyty o zbliżonej wielkości do elementu wklejanego – i tą szerokość  sprawdzamy najlepiej tzw. suwmiarką.

Aby poznać rozmiar uchwytu musimy zmierzyć jego wewnętrzną stronę – gdyż dany element będziemy wklejać w jego środek a nie na zewnątrz :)

IMG_5931

Kiedy chcemy wkleić w uchwyt więcej niż jeden np. sznurek, może pojawić się problem z tak zwanymi ”rozbieganymi sznureczkami” tz. sznureczki nie będą chciały ”współpracować” ze sobą i trudno nam będzie je utrzymać razem podczas wklejania. Nasz sposób jest taki -:) – odcinamy cienki pasek taśmy klejącej bezbarwnej tak 0k. 0,4mm i łączymy nią same końcówki sznurków. Wtedy wystarczy upewnić się ”na sucho” czyli bez kleju czy oklejone końcówki sznurków pasują do uchwytu, jeśli tak to wystarczy odrobina kleju do środka uchwytu i możemy wklejać.

IMG_5676-1024x1024

Dobra rada – kleju używamy naprawdę w bardzo małych ilościach, ponieważ podczas wciskania rzemieni czy sznurków w uchwyt, klej może zostać wypchnięty z uchwytu  i nie tylko pokleimy sobie nim palce ale też zniszczymy uchwyt, ponieważ klej szybkoschnący po wyschnięciu robi się biły. A wtedy taki ”biały” uchwyt nie wygląda najlepiej.

 

 

 

 

 

 

 

 

Oceń kurs